کابینت ممبران

کابینت ممبران یکی از انواع مختلف کابینت ها است که در ادامه همه چیز را درباره کابینت ممبران توضیح داده ایم. با سام‌دکوراتور همراه باشید.

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران یک نوع از کابینت است که دارای روکش پی وی سی بوده و بر روی متریال های گوناگون کشیده شده و ورق تولید شده از روش گفته شده را ورق ممبران نامیده اند.
به کابینت ممبران، کابینت وکیوم نیز می‌گویند.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ کابینت ممبران

کابینت ممبران طلایی با نورپردازی خوب

 

کابینت ممبران چگونه تولید می‌شود

ورق های خام به وسیله ابزار به طرح مخصوصی درآمده و سپس روکش رویش کشیده شده که به اصطلاح وکیوم شده است ( ورقه های خام به وسیله چسب و رزین روکش شده است. )
کابینت ممبران دارای مغزهای از متریال های گوناگون است که ام دی اف یکی از جنس های است که در ساخت کابینت ممبران به کار برده شده است.
90 درصد مغزی کابینت های وکیومی از ام دی اف است و چوب یا نئوپان کمترین کاربرد را در مغزی کابینت ممبران دارد.
در مورد کابینت های درخشان ممبران باید گفت که روکش براق یکی از روکش های ضخیم و البته درخشان است که در کابینت های جدید ممبران استفاده شده و بسیار شبیه به کابینت های گلاس است.

مزایای کابینت ممبران

از مزایای استفاده کابینت ممبران وجود طرح های بسیار متنوع و زیبا ( به دلیل استفاده شدن از تکنولوژی خاص ) و پایین بودن قیمت است.
در مورد قیمت کابینت ممبزان باید گفت که منظور از پایین بودن قیمت متوسط بودن است که با توجه به میزان طرح کابینت قیمت بالا و پایین خواهد شد و در مقایسه با کابینت هایگلاس بیشتر وابسته به طرح است.

بیشتر بخوانید: خرید کابینت ارزان قیمت ولی در عین حال باکیفیت

کابینت ممبران کلاسیک قهوه‌ای

معایب کابینت ممبران

کابینت وکیوم بر خلاف تنوع بسیاری که در طرح هایش دارد معایبی را داراست که بهتر است بدانید.
هر چند که ممکن است بعد ازدانستن معایب کابینت وکیوم دیگر از خریدش منصرف شوید.

چند نکته برای اینکه کابینت ممبران نخریم

• ظریف بودن طرح های ممبران

در ابتدای مطلب گفتیم که مغزی کابینت های ممبران از ام دی اف خام است که با لایه ای از پی وی سی به وسیله حرارت پوشیده شده است، اما ایراد کار کجاست؟
ظرافت در طرح کابینت های وکیومی باعث شده که ام دی اف به وسیله لایه ای از پی وی سی به خوبی پوشیده نشود به همین دلیل بهتر است کابینت وکیومی را انتخاب کنید که کنده کاری و طرح هایش درشت باشد.

• متنوع بودن کیفیت اجرای کار کابینت ممبرانی

کیفیت نهایی کار کابینت ممبران به سازنده اش بستگی دارد زیرا در صورت عدم استفاده سازنده از متریال درجه یک و باکیفیت واستفاده از متریال بی کیفیت، کابینت مرغوبیت چندانی را نخواهد داشت.
به منظور جلوگیری از بی کیفیت بودن کابینت وکیومی بهتر است از کابینت ساز مطمئن بود، پس یک کابینت ساز حرفه ای را برای کارتان انتخاب کنید.

کابینت ممبران کلاسیک چوبی

• حساس بودن به نور و حرارت

هر چند که حساس بودن به نور و حرارت تنها در کابینت های وکیومی وجود ندارد بلکه باعث تغییر رنگ کابینت ها خواهد شد و به مرور زمان علاوه بر کم رنگ شدن نیز، ممکن است روکش کنده شود.
به جزء وجود عوامل نور و حرارت برخی دیگر از عوامل مانند منابع گرمازا نیز ( شعله گاز ) باعث بروز مشکلات گفته شده در بالا هستند.

• حساسیت روکش ممبران نسبت به اجسام تیز

حساس بودن به اجسام تیز در بین کابینت ممبران و هایگلاس مشترک است و روکش هر دو در برخورد با اجسام تیز آسیب پذیر است.
با آسیب دیدن روکش کابینت به وسیله اجسام تیز به راحتی آب در کابینت نفوذ کرده و صدمه سختی را به کابینت وارد خواهد کرد.

راهنمای خرید کابینت

• کم بودن امکان تعمیر کابینت ممبران با طرح و رنگ سابق

احتمال غیرقابل تعمیر بودن و یا کم بودن کابینت های وکیومی با طرح و رنگ قبلی وجود دارد به همین دلیل با ذکر یک مثال به توضیح در موردش پرداخته ایم.
بیاید فرض کنیم که کابینت های وکیومی شما خراب شده و حالا شما قصد تعمیرش را دارید.
به بازار رفته و خواهید دید که ورقه های کابینتی با کد رنگ و طرح کابینت شما موجود نیست و تنها راه حل مشکل گفته شده یافتن طرح و رنگی مشابه کابینت خودتان است.

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت ممبران

یکی از قسمت های اصلی یک خانه از نظر کاربردی و دکوراسیون، آشپزخانه است.
زیبایی و دکوراسیون آشپزخانه باعث تأثیرگذار بودن فضایش است و چون بیشتر کارهای خانه در آشپزخانه قابل انجام است به همین دلیل نیازبه ایزار مهمی برای دکور دارید که یکی از مهمترین ابزارها برای چیدمان و دکور آشپزخانه کابینت ها هستند.
کابینت های آشپزخانه انواع مختلفی را دارند. کابینت ممبران یکی دیگر از انواع کابینت های آشپزخانه است که معایب و مزایای خود را دارد.
با توجه به آشنایی که از مزایا و معایب کابینت های وکیومی پیدا کردید ( در بالا اشاره شده است. ) باید بدانید که جزء کابینت های پرطرفدار در بین مردم است و نظر مردم را به خوبی به خود جلب نموده است.
یکی از مواردی که باعث جلب نظر مردم شده، طراحی و ساخت کابینت های مدرن و کلاسیک از ممبران است.

بیشتر بخوانید: کابینت مدرن چیست؟

کابینت ممبران قهوه‌ای

کابینت آشپزخانه ممبران کلاسیک


همان طور که متوجه شدید کابینت آشپزخانه قسمت اصلی دکوراسیون را تشکیل داده است و علاوه بر جادار بودن باید جنس مناسبی را در نظر گرفت. هر چه زیبایی کابینت های آشپزخانه بیشتر شود تأثیرگذارتر خواهد بود.
به جزء کابینت های وکیومی سایر کابینت ها از جمله ام دی اف، نئوپان یا چوب نیز وجود دارند که زیبایی بیشتری را به کار بخشیده اند.
پروسه تولید کابینت وکیومی در ابزار زدن با دستگاه سیان روی ام دی اف خام و چسبانده شدن روکش روی کابینت خلاصه شده است.
به علت بالا بودن قیمت کابینت های وکیومی تنها قسمت خارجی ام دی اف کابینت از روکش وکیوم استفاده شده و بخش دیگرش با پی وی سی سفید پوشیده شده است.
منظور از کابینت وکیومی کلاسیک و مدرن روی ام دی اف کابینت است. ( اگر طرح کلاسیک باشد کابینت وکیومی کلاسیک و اگر ساده باشد کابینت وکیومی مدرن است. )

بیشتر بخوانید: کابینت مدرن بهتره یا کلاسیک؟

کابینت ممبران برای دکور آشپزخانه بسیار زیبا و مناسب است و دارای تنوع جنس بیشتری نسبت به سایر کابینت هاست. علت اصلی پراستفاده بودن کابینت های وکیومی را باید در مورد گفته شده ( تنوع جنس ) جستجو کرد.
همچنین اگر دوست داشتید بهتر است برای داشتن دکوراسیونی مدرن تر از روکش ضخیم و براق کابینت وکیومی استفاده کنید.

کابینت ممبران لاکچری طلایی

چند نکته برای اینکه کابینت ممبران بخریم:

از ویژگی های خوب کابینت های وکیومی برای آشپزخانه باید به موارد زیر اشاره کرد.

• بالا بودن تنوع طرح پذیری کابینت ها

یعنی با استفاده از تکنولوژی سیان سی و وکیوم انواع طرح ها ساخته شده است.
یک نکته در مورد پایین بودن قیمت کابینت های وکیومی قابل اجرا بودن طرح های کلاسیک بوده که بسیار باارزش است.

• نگهداری آسان

نگهداری کابینت های وکیومی آسان بوده و به هر بار پاک شدن تازگی خود را خواهند داشت. همچنین به دلیل دارا بودن روکش پی وی سی لکه روی کابینت های وکیومی سریع پاک خواهند شد.

• قوی بودن در مقابل رطوبت

کابینت های وکیومی در مقابل رطوبت قوی تر از ام دی اف به کار رفته در سایر کابینت ها هستند به همین دلیل آب و رطوبت در کابینت نفوذ نخواهد کرد.

نکاتی در مورد خرید کابینت ممبران

• در انتخاب کابینت وکیومی به یراق آلاتش توجه کنید. حتما در مورد جنس و برند یراق آلات از فروشنده بپرسید تا بتوانید باکیفیت ترین کابینت را انتخاب نمایید.
• در زمان خرید به ریز کاری در کابینت توجه کنید تا کابینتی را که ابزارهایش کم شده نخرید.
( برخی مجریان برای پایین آوردن قیمت کابینت های وکیومی ابزارهای چون تاج و زیرچراغی را روی کابینت قرار نخواهند داد و به همین دلیل قیمتش پایین است. )
• حتما کابینت وکیومی دارای گارانتی را خریداری کنید.
• قبل از خرید، قرارداد خریدتان را بررسی کنید و با پایان کار مقایسه کنید که طرح و نقشه کابینت چیزی باشد که خواسته اید.
• به دستگیره های کابینت توجه کنید که جنسی را که سفارش داده اید باشند. مثلا استفاده از دستگیره طرح برنز کار را زیباتر خواهد کرد و بهتراست از انتخاب دستگیره استیل خودداری شود.

بیشتر بخوانید: کابینت هایگلاس بهتره یا ممبران؟

کابینت وکیوم طلایی لاکچری

زیباترین کابینت چوبی کلاسیک برای آشپزخانه

کابینت وکیومی جزء زیباترین کابینت های چوبی کلاسیک برای آشپزخانه های ایرانی است. کابینت وکیوم زیبایی چشم گیری را به آشپزخانه های ایرانی بخشیده است و باعث اشرافی به نظر آمدن آشپزخانه ها شده است.
طرح های که روی کابینت های وکیومی وجود دارد از سلیقه مشتریان گرفته شده است و استفاده از کابینت های وکیومی در آشپزخانه باعث گرما بخشیدن و جذابیت خانه هاست.
اگر خواستار یک فضای زیبا و یکپارچه برای آشپزخانه تان هستید انتخاب کابینت وکیوم یک انتخاب مناسب برای هر سلیقه است که باعث راضی نگه داشتن تان خواهد شد.

پرطرفداربودن کابینت ممبران برای آشپزخانه

حکاکی های روی کابینت های وکیومی باعث پرطرفدار بودنشان شده است. کابینت آشپزخانه وکیومی محیط را زیبا و دکور را خاص خواهد کرد.
در مورد قیمت و کیفیت کابینت وکیوم باید گفت که مناسب بوده و بنا بر نیاز مشتری ساخته شده است. کابینت ممبران فضای آشپزخانه را پوشش داده و زیبایی آشپزخانه را دو چندان خواهد کرد.

کابینت وکیوم سفید زیبا

قیمت کابینت وکیومی(ممبران) برای آشپزخانه

قیمت و نرخ کابینت های وکیومی بر اساس متراژ است. طرح های گوناگون کابینت وکیومی نیز دارای نرخ متفاوتی بوده که از قیمت ارزان برخوردار است.
در مورد قیمت باید گفت که قیمت هر چیزی حتی کابینت های وکیوم متغییر است و قیمت ثابت و قطعی وجود ندارد. برای اطلاع از قیمت کابینت کافی است طرح و ساخت قیمت را از طراح بپرسید و با خیال راحت به خریدش اقدام کنید. می‌توانید همین الان با شماره‌های داخل سایت تماس بگیرید و قیمت را جویا شوید.

بیشتر بخوانید: خرید کابینت آشپزخانه، بهترین کابینت را انتخاب کنید

 

ما برای راحتی شما مشتریان عزیز مشاوره رایگانی را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم انتخاب شما را راحت‌تر کنیم.
دریافت مشاوره رایگان:۰۹۱۲۲۲۷۳۹۱۳

دریافت مشاوره رایگان
error: جلوگیری از کپی کردن!!