نحوه محاسبه قيمت کابينت

نحوه محاسبه قيمت کابينت

از آن جایی که همه افرد در زمینه ی کابینت و کابینت سازی اطلاعات کافی ندارند و نمی توانند بدون مشاوره و راهنمایی افراد کار بلد و حرفه ای برای انتخاب کابینت مناسب خانه و آشپز خانه شان اقدام کنند ،ما این مطلب را برای شما آماده کرده ایم که در زمینه نحوه محاسبه و قیمت کابینت های مختلف برای شما توضیحاتی ارائه شده است.
قبل از هر چيز بايد به این نکته توجه کنید که نبايد توقع داشته باشيد که ما بتوانیم در این متن کوتاه و خلاصه به شما به صورت کامل و تخصصی درباره قيمت کابينت ها و چگونگی محاسبه قیمت آن ها توضيح دهيم زیرا بسیاری از افراد با داشتن تخصص و مطالعه دانشگاهی در این زمینه تازه میتوانند تا حدودی در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشند.

کابینت متری چند؟

ما در اين متن کوتاه سعي داريم که شما را با نکات اوليه و مهم در زمینه ی نحوه محاسبه ی قيمت کابينت ها آشنا کنيم پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

محاسبه قیمت کابینت

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

در اکثر مواقع در هنگام خرید کابینت آشپزخانه و تعیین قیمت آن ,مشتریان در مورد قیمت متری کابینت سوال میکنند و معمولا همان قیمت است که ملاک تصمیم گیری خریداران قرار خواهد گرفت در صورتی که قیمت های متری ارائه شده توسط فروشگاه های مختلف نمی تواند معیار مناسبی برای تصمیم گیری نهایی باشد زیرا نحوه محاسبه هزینه تهیه کابینت برای آشپزخانه به این سادگی ها هم نیست .

بیشتر بخوانید:‌ خرید کابینت ارزان

مثالی درباره محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

برای مثال شما نمی توانید طول آشپزخانه را در قیمت متری ارائه شده ضرب کنید و آن را به تنهایی به عنوان حدود هزینه تهیه کابینت خود در نظر بگیرید.بلکه این وضوع به نوع و پلان آشپزخانه و نیاز های خریداران محاسبه بستگی دارد.
قيمتي که براي هر متر کابينت توسط افراد مختلف بیان می شود ، قيمت مقايسه اي است برای این که شما بتوانيد جنس هاي مختلف کابينت ها را با هم مقایسه کنید يا کابينت هاي مشابه هم را در فروشگاه هاي مختلف از نظر قیمت مقایسه و ارزیابی کنید .

مثالی دیگر درباره محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

برای مثال ممکن است به شما بگویند که قيمت کابينت دلخواه شما 700 هزار تومان است و این در صورتی است که شما به 10 متر کابينت برای آشپزخانه تان نياز داريد ، توجه کنید که شما نبايد براي محاسبه هزينه های خود 10 را ضرب در 700 هزار تومان کنید و در نتیجه بگویید که 7 ميليون تومان هزینه کلی شما است، در واقع عددي که شما از این محاسبه به دست آورده اید حدودا 30 تا 60 درصد کمتر از قيمت نهاييکه با شما حساب می شود خواهد بود.

محاسبه قیمت کابینت

توجه به جزئیات بیشتر در محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه


بايد توجه کنید که قيمت ارائه شده به شما با چه يراقي محاسبه شده است. (نوع لولا ، ريل ، دستگيره ، صفحه روي کار ، جک و ….)

بیشتر بخوانید: قیمت کابینت های گلاس

قیمت متراژ کابینت هوایی یا زمینی؟

قيمت کابينتي که در اکثر فروشگاه ها به شما داده مي شود در واقع قيمت مجموع يک متر کابينت هوايي و زميني است ( يک متر کابينت بالا و پايين ) براي اطمينان وقتي قيمت کابينت را میپرسید در باره ی این موضوع چندین بار برای اطمینان بیشتر سوال را تکرار کنید که از پاسخ هم مطمئن شوید.

درست است که اين استانداردها در اکثر مراکز فروش رعايت مي شوند ولي مشکلی که ممکن است به جود بیاید این است که شما فراموش کنید که قرار ست موارد ديگري در فاکتور شما قرار بگیرد ، مثلا : کابين ويترين ، باکس ، شلف ، طبقه دکوري ، دکور نما اضافه ، باکس نور ، کابين هايي که از حالت استاندارد خارج مي شوند و موارد بسياری که باید قبل از نوشتن و نهایی کردن فاکتور به آن ها آگاهی داشته باشید.

قیمت کابینت های بدون درب و …

سوال دیگری که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که چطور قيمت يک کابينت که عمق آن نصف عمق استاندارد و ارتفاع آن دو برابر ارتفاع استاندارد است محاسبه می شود؟ اگر بخواهیم که کابینتمان درب نداشته باشد چه ؟ در این صورت براي شما دو راهکار کلی و اصلی وجود دارد.

1- يا به اطلاعات فروشگاهي اطمینان کنید و با آرامش کامل وو خیالی آسوده خريد خود را انجام دهید.

2- يا حداقل شش ماه در يک فروشگاه کابينت مشغول به کار شويد ، شايد این بار این شما باشید که فرمول جدید و صحیحی براي محاسبه کابينت و قیمت آن پيدا می کند.

محاسبه قیمت کابینت

نکات مهم در باره قيمت کابينت ها :

۱. قيمت پايه يا اوليه کابينت ها هم مهم هست ، اما نه به اندازه مبلغ درج شده در فاکتور نهايي چون در مواردی پیش می آید که فروشگاهي نسبت به فروشگاه ديگر قيمت اوليه کمتری را ارائه می هد اما قيمت تمام شده در فاکتور نهایی به مراتب بيشتر از سایر فروشگاه ها به مشتری ارائه می شود و همین موضوع ممکن است مشتری را نتعجب کند یا او را در عمل انجام شده قرار دهد .

۲. در پيش فاکتوری که به شما ارائه می شود بايد تمامی خواسته هاي شما و وعده هايی که کابينت ساز به شما داده است و همچنین توافقات بين شما و کابینت ساز به تفکيک و به صورت جدی لحاظ گردد به طوري که بعد از به اتمام رسیدن کار قابل محاسبه و اندازه گیری باشد. و چیزی از قلم نیفتاده باشد.

۳. فراموش نکنید که بابت نصب سينک و گاز و سایر این ونه وسائل هزينه جداگانه توسط فروشگاه ها و شرکت ها در نظر گرفته می شود .

۴. نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است شما يراقي با کيفيت بالا تر و طبيعتا گران تر از چيزي که فروشنده برای شما در نظر گرفته است بخواهيد پس تمامی این موارد را با فروشنده و کابینت ساز خود چک کنید که در آینده و در زمان تحویل گرفتن کار دچار مشکل نشوید.

۵. ممکن است شما بخواهيد از صفحه ی روي کابينت خاصی برای آشپز خانه خود استفاده کنيد پس این نکات را هم جداگانه در نظر بگیرید و با فروشنده در میان بگذارید و در فاکتور نیز آن ها را ذکر کنید تا در آینده در زمان تحویل گرفتن کار دچار مشکل نشوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به بلاگ سام‌دکوراتور سر بزنید

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

نویسنده: زهرا افشار

دریافت مشاوره رایگان
error: جلوگیری از کپی کردن!!