انواع رنگ بندی کابینت هایگلاس

ترکیب رنگ کابینت های گلاس

ما در این مقاله می‌خواهیم ایده‌هایی زیبا را برای شما نام ببریم که می‌تواند کابینت های گلاس شما را زیباتر از آن چیزی که هست نشان دهد.
با سام‌دکوراتور همراه باشید.

پرطرفدارترین رنگ های کابینت های گلاس:


در انتخاب کابینت های های گلاس مهمترین بحثی که وجود دارد بحث رنگ است زیرا رنگ ها تأثیر بسیار زیادی بر آشپزخانه دارند به خصوص اگر کابینت شما های گلاس باشد که براق است و بیشتر به چشم می آید پس انتخاب رنگ کابینت می تواند نکته بسیار مهمی باشد البته کاملاً به طرحی که انتخاب می کنید و فضای شما بستگی دارد.
اما در نهایت فراموش نکنید که رنگی را انتخاب کنید که بسیار دوست داشته باشید زیرا این شما هستید که قرار است سال ها آن رنگ را در آشپزخانه تان ببینید پس باید از آن رنگ لذت ببرید.

بهترین رنگ کابینت های گلاس

خوشبختانه کابینت‌های های گلاس رنگ بندی های بسیار متنوعی دارند که شما میتوانید آن ها را به صورت تکی و یا ترکیبی با یکدیگر استفاده کنید که هر دوی اینها زیبایی و جلوه خاص خود را دارند.
مزیت استفاده از رنگ های یکدست این است که شما پس از مدتی می توانید با تعویض درب های برخی از کابینت ها آنها را به صورت ترکیبی در بیاورید که خود می تواند باعث ایجاد تنوع در روحیه شما بشود.

بیشتر بخوانید: کابینت های گلاس جدید

بهترین طرح ها و مدل ها و رنگ های کابینت های گلاس

کابینت هایگلاس سفید:

 سفید یکی از پرطرفدارترین انتخاب های مشتریان برای کابینت های گلاس است چون هم به راحتی می تواند با سایر رنگها ترکیب شود و هم می تواند نور خوبی را منعکس کند. همچنین برای آشپزخانه هایی که فضای کمتری دارند می تواند انتخابی بسیار مناسب باشد از این جهت که فضای آنها را بزرگتر نشان می‌دهد.

کابینت های گلاس سفید

کابینت هایگلاس مشکی:

 مشکی دومین رنگ پر طرفدار در بین کابینت های های گلاس است و معمولاً از آن به عنوان رنگ دوم در آشپزخانه ها استفاده می شود. مشکی رنگی بسیار مدرن به حساب می آید اما بهتر است آن را با رنگ‌های روشن ترکیب کرد زیرا در این صورت بیشترین جلوه را دارد. اما فراموش نکنید که اگر آشپزخانه کوچکی دارید انتخاب این رنگ نمی تواند ایده خوبی برای آشپزخانه شما باشد و بهتر است که از رنگ های روشن تر استفاده کنید.

کابینت های گلاس مشکی

کابینت هایگلاس قرمز یا بنفش:

رنگ های قرمز یا بنفش رنگ های مدرنی به حساب می آیند که امروزه در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد اما در انتخاب این رنگ ها باید نهایت دقت را داشته باشید زیرا اگر فضایی به اندازه کافی بزرگ ندارید استفاده کردن از این رنگ ها می تواند برای شما مشکل ساز شود. استفاده از رنگ های قرمز و بنفش در داخل ساختمان می‌تواند فضای شما را گرفته و خفه تر نشان دهد ما به شما پیشنهاد می کنیم که رنگهای قرمز و بنفش را با ترکیب رنگ‌های روشن استفاده کنید تا انعکاس نور بیشتری داشته باشید و هم از شدت تاثیر این گونه رنگ ها بکاهید.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ کابینت ممبران

کابینت های گلاس قرمز
کابینت های گلاس بنفش

کابینت هایگلاس طرح چوب:

 طرح چوب یکی از طرح هایی است که از قدیم طرفداران خود را داشته و هیچ وقت تکراری نشده است. کابینت آشپزخانه ای که طرح چوب دارد می تواند در طیف رنگی وسیعی از روشن به تیره انتخاب شود پس بسیار اهمیت دارد که در انتخاب رنگ چوب نهایت دقت را بکنید به این دلیل که رنگ‌های تیره فضای آشپزخانه را تاریک و کوچک می کنند و رنگ های خیلی روشن فضای آشپزخانه را بی روح نشان می دهند پس باید دقت کنید که رنگی از میان این دو استفاده کنید و یا کارهای چوبی که بتواند ترکیب زیبایی داشته باشد را با یکدیگر استفاده کنید. به صورت کلی کابینت های های گلاس که طرح چوب دارند با رنگ سبز به خوبی هماهنگ می‌شوند. شما رنگ سبز را هم در اجزای دکوراسیونی که در آشپزخانه استفاده می کنید می توانید به کار ببرید و هم می‌توانید از گل و گیاه های خانگی برای تزیین فضا و ایجاد تعادل در رنگ دکوراسیون تان بهره بگیرید که می تواند در روحیه شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

کابینت هایگلاس قهوه‌ای

کابینت هایگلاس طوسی:

 طوسی از رنگ های خنثی است که می تواند به راحتی با همه رنگ ها هماهنگ شود اما استفاده کردن از این رنگ به تنهایی ممکن است فضای بی روحی به شما بدهد.

کابینت های گلاس طوسی

کابینت هایگلاس سبز:

رنگ سبز از آن رنگ هایی نیست که در همه آشپزخانه ها استفاده شود و این کاملا سلیقه ای است زیرا رنگی خاص به حساب می آیند. معمولا رنگ زرد را رنگ سبز ترکیب می کنند.

کابینت های گلاس سبز

  کابینت هایگلاس آبی :

آبی از آن رنگ های کلاسیک و پرطرفدار است که اکثرا در اتاق ها از آن استفاده می شود اما استفاده کردن از آن در آشپزخانه ها هم هیچ گونه محدودیتی ندارد. ترکیب رنگ آبی و طوسی می‌تواند زیبایی چشمگیری به آشپزخانه شما ببخشد.

کابینت های گلاس آبی

  کابینت هایگلاس قهوه ای:

 این رنگ هم تقریبا رنگ متعادل برای آشپزخانه ها است اما نه برای آشپزخانه های کوچک .برای جلوه بیشتر در اینگونه کابینت ها معمولا از رنگهای سفید یا کرم استفاده می کنند. اگر رنگ قهوه‌ای به درستی با رنگهای مکمل خود هماهنگ شود می تواند محیطی بسیار زیبا و آرامش بخش را برای شما ایجاد کند.

کابینت های گلاس قهوه‌ای

  کابینت هایگلاس نارنجی:

این رنگ هم مانند رنگ سبز رنگی نیست که در همه آشپزخانه ها به چشم بیاید چون هم رنگی خاص است و هم به درد آشپزخانه های کوچک نمیخورد. بهتر است این رنگ را با رنگ های ملایم و روشن تر ترکیب نمود تا بتواند هم خود را به خوبی نشان دهد و هم جلوه زیبایی به آشپزخانه شما ببخشد.

کابینت های گلاس نارنجی

برای مطالعه راهنمای کامل و جامع خرید بهترین کابینت برای آشپزخانه تان کلیک کنید

نکات مهم در انتخاب کابینت های گلاس

  1. فراموش نکنید که ترکیب رنگ سفید و طوسی خنثی است و می تواند آشپزخانه شما را کاملاً مدرن نشان دهد. می‌توانید در این گونه آشپزخانه‌ها از وسایل قرمز، نارنجی یا سبز استفاده کنید.
  2. استفاده کردن از رنگ قهوه ای در کنار رنگ سفید می تواند کنتراست رنگی خوبی را ایجاد کند. ترکیب رنگ سفید و قهوه‌ای هم برای دکوراسیون های مدرن و هم برای دکوراسیون های سنتی استفاده می شود پس خودتان را در انتخاب رنگ محدود نکنید.
  3. فراموش نکنید که استفاده کردن از رنگ سفید و طوسی در کنار هم اگر با تناژ رنگی مناسبی استفاده نشود می تواند چشم را اذیت کند پس بهتر است که در این مواقع از رنگ های کرم یا سفید گرم تر استفاده کنید تا هم آشپزخانه تان مدرن تر به چشم بیاید و هم چشم تان اذیت نشود.
  4. آخرین پیام ما به شما این است: کابینت های های گلاس یکی از محبوب ترین انتخاب هایی هستند که امروزه اکثر افراد به دنبال آن هستند.این کابینت ها به دلیل سبک طراحی که دارند جزو کابینت های مدرن به حساب می آیند. این کابینت ها برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب هستند و از آنجایی که  نور را به خوبی انعکاس می‌دهند برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب هستند زیرا می توانند فضای شما را بزرگتر نشان دهند. پس از بررسی این نوع از کابینت ها غافل نشوید و انتخاب آنها را برای داشتن آشپزخانه ای زیبا در نظر بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با کابینت‌ های گلاس میتوانید مقاله ما درباره معرفی کابینت های گلاس را بخوانید.

برای مشاوره تخصصی رایگان با کارشناسان سام دکوراتور تماس بگیرید.

 نویسنده: زهرا افشار

کابینت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان
error: جلوگیری از کپی کردن!!