دکوراسیون آشپزخانه

بر خلاف تصور بیشتر مردم طراحی دکوراسیون آشپزخانه و کابینت ها کار سختی نیست و شما می توانید با ایده جدید خود و انتخاب بهترین رنگ بندی در دکوراسیون آشپزخانه و کابینت ها طراحی بی نظیری را شاهد باشید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

یکی از اجزای مهم در دکوراسیون آشپزخانه، کابینت ها هستند. کابینت ها طراحی ظریف و زیبایی را به آشپزخانه ها بخشیده اند به همین دلیل رنگ بندی کابینت ها تأثیر زیادی را روی فضای آشپزخانه دارد.
در مورد رنگ کابینت ها باید گفت که بهتر است رنگی را انتخاب کنید که مناسب فضا باشد که انتخاب رنگ های روشن بهترین رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه هستند.
در حقیقت کابینت ها، سبک جدیدی از دکور آشپزخانه هستند که در حال حاضر بخش اصلی از فضای آشپزخانه ها را اشغال کرده اند.

عکس دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

جدید‌ترین دکوراسیون آشپزخانه

منظور از طراحی دکوراسیون آشپزخانه سبک های مختلف ( کلاسیک و مدرن ) است که انتخاب هر کدام بستگی به سبک طراحی منزل تان دارد.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دیزاین یک آشپزخانه مدرن چگونه است؟

چیدمان و طراحی مدرن یک آشپزخانه سبکی ساده و لوکس از چیدمان است که توجه افراد را به خود جلب کرده است. طراحی دکوری مدرن برای آشپزخانه شامل چیدمان جدیدی است که در طرح و رنگ جدید اولین بخش خانه یعنی آشپزخانه را تشکیل داده است.
بعد از کابینت، وسایل آشپزخانه دکور آشپزخانه را تشکیل داده که باید در مکان مناسب خود قرار گیرد.
از ویژگی های سبک دکوراسیون های مدرن سادگی و کاربردی بودن است که در آشپزخانه علاوه بر جلوگیری از شلوغی فضا باعث بهتر به نظر رسیدن وسایل آشپزخانه است.
بعد از انتخاب دیزاین مدرن سعی کنید که وسایل و سرویس های آشپزخانه را به خوبی در درون کابینت ها قرار دهید تا بدین ترتیب فضای آشپزخانه خلوت تر شود.

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دیزاین یک آشپزخانه کلاسیک چگونه است؟

منظور از دکور کلاسیک برای فضایی چون آشپزخانه، چیدمانی جذاب و تأثیرگذار است که باید حساسیت به خرج داد. دکوراسیون کلاسیک علاقمندان خاص خود را دارد. و اگر جزء کسانی هستید که دکورتان سلطنتی است آشپزخانه را به سبک سلطنتی کلاسیک بچینید.
معمولا برای آشپزخانه های با سبک کلاسیک بیشتر از لوازم لوکس و گران قیمت استفاده شده و کابینت های آشپزخانه که بیشتر از کابینت ممبران است نیز سبک کلاسیک را دارد.
ایجاد فضایی سبز ( استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه ) باعث زیبایی بیشتر به دکور آشپزخانه است پس در صورت امکان از گلدان های کوچک و بزرگ گل استفاده کنید.
علاوه برمواردی که گفته اشاره کردیم، نورپردازی هم از عوامل تأثیرگذار روی دکور آشپزخانه و دیگر فضاهای منزل است که باید مورد توجه قرار گیرد. برای زیباتر کردن فضای آشپزخانه از لامپ های هالوژن یا لوستر و غیره که نور کافی دارند استفاده کنید.

بهترین دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه جدید

امروزه سبک های گوناگونی از کابینت برای آشپزخانه وجود دارد که به زیبایی فضای آشپزخانه کمک چشمگیری کرده است. بدون شک کابینت جزء عناصر اصلی دکور آشپزخانه است و طراحی زیبا بدون کابینت در هیچ آشپزخانه ای میسر نیست.
کابینت ها، با قیمت های گوناگونی در بازار وجود دارند که در ادامه هر کدام را توضیح داده ایم.
گفتیم که انواع کابینت ها درانواع کلاسیک و مدرن موجود هستند که معمولا روی کابینت های کلاسیک نقش و نگار وجود دارد و بیشتر به شکل سلطنتی قابل مشاهده هستند در حالی که کابینت های مدرن دارای خطوط عمودی و موازی برش خورده هستند که سطح شان یکنواخت است. ( عاری از هر گونه فرورفتگی و کنده کاری )
کابینت های کلاسیک با توجه به جنس، طرح و رنگ به انواع زیر تقسیم شده اند.

• کابینت ممبران

بیشتر بخوانید: کابینت ممبران، هر آنچه که درباره کابینت ممبران باید بدانید

کابینت ممبران ( وکیوم ) از کابینت های پرطرفدار است که هزینه کمی دارد و مناسب آشپزخانه است. کابینت ممبران از جنس ام دی اف خام ساخته شده که روی آن حکاکی وجود دارد. ( به وسیله دستگاه سی ان سی )
بعد از حکاکی طرح روی چوب روکشی از وکیوم با چسب چسبانده و به وسیله حرارت روی درها پرس خواهد شد.
روکش کابینت ممبران بسیار متنوع است و هر رنگی که برای آشپزخانه تان بخواهید در بازار موجود است. هنگام خرید کابینت ممبران باید مرغوبیت چسب و وکیوم را در نظر داشته باشد تا به مرور زمان نیازی به بازسازی کابینت نباشد.

عکس دکوراسیون آشپزخانه طلایی
• کابینت چوبی

کابینت های از جنس چوب مناسب افراد مشکل پسند است. چوبی بودن جنس کابینت ها باعث دست دادن احساس طبیعی بودن دکور به افراد است. مغز کابینت های چوبی از ام دی اف است و فقط روکشش از لایه ای نازک از چوب است.
پرطرفدارترین چوب های مورد استفاده برای کابینت های چوبی بلوط و گردو است زیرا بسیار محکم و ماندگار است.

• کابینت های چوبی طبیعی

کابینت از جنس چوب طبیعی، طبیعی ترین کابینت های موجود در بازار است زیرا علاوه بر طبیعی بودن روکش، مغز کابینت نیز از چوب طبیعی ساخته شده است.
کابینت های آشپزخانه از جنس چوب طبیعی جزء گران ترین کابینت های کلاسیک بوده که در صورت عدم توانایی پرداخت هزینه کابینت درجه یک چوبی بهتر است درجه دوم را خریداری نمایید.

• کابینت انزو مخصوص آشپزخانه

کابینت انزو از کابینت های جدیدی است که به تازگی وارد بازار شده است. جنس کابینت انزو در رنگ پولشی بیشتر مورد استفاده است چرا که روکش های براق بعد از مدتی از کیفیت شان کاسته شده و دیگر کیفیت قبل را نخواهند داشت. کابینت های انزو رنگ پولشی به جزء حفظ کیفیت خود به مرور زمان درخشندگی بیشتری را نیز خواهند داشت.
همان طور که گفتیم کابینت های مدرن کابینت هایی صاف و یکدست هستند که در انواع زیر وجود دارند.

• کابینت ام دی اف

این نوع کابینت ها از قدیمی ترین کابینت های آشپزخانه هستند که از جنس ام دی اف 16 میل ساخته شده است. کابینت ام دی اف از قیمت پایینی برخوردار است و طرحی زیبا را به آشپزخانه ها خواهد داد.

• کابینت های‌گلاس

بیشتر بخوانید: کابینت های‌گلاس هر آنچه که درباره کابینت هایگلاس باید بدانید

به کابینت های گلاس، گلاس هم گفته شده که روکش آن بسیار براق است.
و در آخر امیدواریم بهترین رنگ، طرح و نوع کابینت را برای آشپزخانه تان انتخاب نمایید.

کابینت هایگلاس سفید

بهترین دکوراسیون آشپزخانه

طراحان دکور در مورد رنگ بندی مناسب برای کابینت های آشپزخانه گفته اند که رنگ بندی کابینت ها در دکور آشپزخانه باید به گونه ای باشد که احساس راحت بودن به افراد خانواده دست بدهد و همچنین بتواند نظر دیگران را ( در زمان فروش منزل ) به خوبی جلب نماید.
به طور کلی طراحان، رنگ های شاد و گرم را مناسب ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه دانسته اند که در ادامه مطلب سعی شده بیشتر در موردش گفته شود.
ابتدا لازم است بدانید که انتخاب کابینت های به رنگ تاریک، سرد و خنثی ( مانند آبی، سبز، خاکستری و طوسی ) باعث کم شدن اشتها شده و بهتر است کمتر استفاده شود.
در مورد انتخاب بهترین رنگ بندی کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه باید گفت که بستگی به سلیقه افراد دارد.
برای نمونه برخی افراد رنگ مشکی را مناسب دکوراسیون آشپزخانه ندانسته و برخی دیگر معتقدند که ترکیب رنگ مشکی با رنگ های چون سفید و قرمز زیبایی بی نظیری را به آشپزخانه خواهد بخشید.

• انتخاب رنگ های گرم برای کابینت‌ آشپزخانه

استفاده از رنگ های گرم برای دکوراسیون آشپزخانه و کابینت ها هیچ گاه از مد نخواهد افتاد و از انتخاب خود همواره راضی و خشنود هستید.

• انتخاب رنگ های سرد و خشک برای کابینت آشپزخانه

استفاده رنگ های سرد و خشک برای دکوراسیون آشپزخانه و کابینت ها کمی خسته کننده است پس بهتر است با رنگ های شاد ترکیب شوند تا به محیط آشپزخانه آرامش ببخشد.

• انتخاب رنگ های با توناژ سرخ برای کابینت آشپزخانه

ممکن است برخی افراد برای دکوراسیون آشپزخانه خود به سراغ رنگ های قرمز بروند. اما رنگ قرمز برای نشاط به آشپزخانه مناسب است.
استفاده از رنگ قرمز علاوه بر شادی بخش بودن فضای شیک و جدیدی را به دکوراسیون آشپزخانه خواهد داد.
البته باید بدانید که استفاده از رنگ قرمز برای دکوراسیون آشپزخانه محیط غیرقابل تحمل خواهد کرد پس حتما قبل از استفاده از رنگ قرمز برای کابینت آشپزخانه از طراح دکوراسیون داخلی مشورت بگیرید.

بهترین ترکیب رنگ آشپزخانه
کابینت آشپزخانه قهوه‌ای

رنگ قهوه ای احساس طبیعی بودن غذاها را در آشپزخانه به افراد خواهد داد و رنگ های زیادی وجود دارد که با رنگ قهوه ای ست خواهد شد. مثلا رنگ قهوه ای تیره فضا را به طبیعت نزدیک کرده و باعث درک فضای طبیعی است.
اگر خیلی رنگ قهوه ای را دوست ندارید مطمئنا با رنگ قهوه ای سوخته موافق خواهید بود.

کابینت قهوه‌ای کلاسیک زیبا
کابینت آشپزخانه سفید

سفید دنیای متفاوتی را به دکوراسیون آشپزخانه و کابینت خواهد داد. رنگ سفید از رنگ های از رنگ های زیبا و خاصی است که برخی طراحان دکور مشهور کرده است. زمانی که رنگ سفید را برای کابینت، سقف و کف آشپزخانه انتخاب کنید طرح و سبک جدید و اشرافی را به آشپزخانه داده اید.
بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی که گران ترین آشپزخانه ها را طراحی کرده اند رنگ سفید را در نظر خود قرار داده اند. اگر شما هم دنبال آشپزخانه ای مدرن هستید پس رنگ سفید را انتخاب کنید.

کابینت سفید کلاسیک
کابینت آشپزخانه زرد

رنگ زرد از بهترین رنگ های است که در طراحی آشپزخانه و کابینت قابل استفاده است یا به عبارتی رنگ زرد رنگ مناسب آشپزخانه هاست. استفاده از رنگ زرد به ویژه رنگ زرد ملایم با هر کابینتی همخوانی دارد زیرا بسیار گرم و شادی آور است.
اگر چنانچه آشپزخانه تان آفتاب گیر نیست پس رنگ زرد را انتخاب کنید یا اگر به دنبال آشپزخانه ای با دکور سنتی و کلاسیک هستید رنگ زرد را با مشکی ترکیب کنید.

کابینت آشپزخانه زرد و سفید
کابینت آشپزخانه آبی

معمولا رنگ آبی برای دکوراسیون آشپزخانه و کابینت قابل استفاده نیست و در تصور عامه مردم رنگ آبی باعث افسردگی است اما باید بگویم که رنگ آبی رنگ مناسب آشپزخانه است اگر که با رنگی مناسب ترکیب شود.
اگر رنگ آبی را برای دکوراسیون و کابینت آشپزخانه انتخاب کرده اید پس بهتر است رنگ مناسبی از آبی را انتخاب کنید تا آشپزخانه ای خاص را داشته باشید.
از طرف دیگر ست کردن دکور آشپزخانه ( آبی رنگ ) با پذیرایی بسیار ساده است. در بعضی از آشپزخانه ها کابینت های پایین آشپزخانه آبی تیره و کابینت های بالا روشن تر است که باعث احساس حرکت و نور در افراد است.

کابینت آشپزخانه آبی زیبا

ما برای راحتی شما مشتریان عزیز مشاوره رایگانی را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم انتخاب شما را راحت‌تر کنیم.
دریافت مشاوره رایگان:۰۹۱۲۲۲۷۳۹۱۳

دریافت مشاوره رایگان
error: جلوگیری از کپی کردن!!